*Pred vykonaním online rezervácie si, prosím, prečítajte informácie o spracúvaní Vašich osobných údajov*
 

IPL AKNÉ

Intenzívne pulzné svetlo (IPL) sa dá veľmi efektívne použiť pri akné, jednom z najčastejších kožných ochorení pri ktorých je liečba komplexná.

Liečba ťakých zápalových a nezápalových foriem akné sa môže stať doménou IPL. Veľmi efektívna je liečba pri hnisavých formách ochorenia. Je možné práve spektrom žiarenia vlnovej dĺžky 415 nm. Jedná sa o tzv. absorbčné maximum protoporfirínu IX obsiahnutého vo významnom množstve v Propionibacterium acnes, mikroorganizmu, ktorý sa významnou mierou podieľa na zápalových procesoch mazových žliaz. Absorbované svetlo ho likviduje a výrazne zlepšuje lokálny nález. Zlepšuje aj prognosticky stav postihnutého z hľadiska zábrany vzniku jaziev.

Zohriatím príliš aktívnych mazových žliaz sa zníži produkcia mazu a navyše sa teplom podporí aktivita fibroplastov, čo stimuluje tvorbu kolagénu a vyhladzujú sa jazvičky po akné, prípadne iné nedokonalosti na koži .

Najlepší výsledok sa dosiahne kombináciou s chemickým pílingom obsahujúcim salicylovú kyselinu, s mikrodermabráziou, použitím infra red svetla a domácim používaním profesionálnej doporučenej kozmetiky. 5-6 sedení je potrebných k dosiahnutiu výsledku s 3 týždňovými intervalmi.

Odporúčania po IPL/Laser procedúre:

 • ošetrované miesto natierať, prípadne chladiť Aloe vera krémom - gélom, make up použiť najskôr po 24 hodinách, nepoužiť parfum 24hodín
 • Zakázané je opaľovanie ,používať SPF najmenej 30
 • Nie depilovať voskom, nie vytrhávať chĺpky, nie epilovať žiadnym epilátorom
 • Nepoužívať horúcu sprchu, saunu ,bazén 24 hodín po procedúre
 • Používať voľné oblečenie ,vyhnúť sa treniu, škrabaniu ošetrovanej oblasti
 • Necvičiť namáhavo 24 hodín
 • Nepoužívať samoopľovacie prostriedky 48 hodín po terapii


Kontraindikácie:

 • Infekčné kožné ochorenia, atopický ekzém, atopická dermatitída, backteriálna psoriáza, lupus, akne vulgaris, impetigo, vred, folikulitída, Herpes simplex a zoster, Epilepsia, plesňové ochorenia kože, hyper a hypopigmentácie, kancerózne ochorenia kože / bazálny a squamozny karcinom, maligny melanom/, chrasty, trhlinky, pľuzgieriky, opálená pokožka slnkom musí byť minimálne 4 týždne po slnení, pokožka typ 5 a 6 podľa Fitzpatrikovej škály fototypu farebnosti /tmavá/ má väčšia náchylnosť na získanie hyperpigmentácii alebo hypopigmentácii, nesmie sa používať samoopaľovací krém 10 dní pred terapiou


Možný vedľajší efekt:

 • Výskyt pigmentácii- veľmi zriedkavo - potrebné odhaliť príčinu, prípadne zastaviť epilačný program
 • začervenanie- je normálne sa vyskytujúce, ale ak pretrváva viac ako 48 hodín je potrebné kontaktovať salón
 • opuch - normálne sa vyskytujúci, ale ak pretrváva viac ako 48 hodín, je potrebné kontaktovať salón