*Pred vykonaním online rezervácie si, prosím, prečítajte informácie o spracúvaní Vašich osobných údajov*
 

DLHODOBÁ EPILÁCIA IPL

IPL epilácia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy - produkujú svetelné žiarenie nekoherentnej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku - melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.

Keďže vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva. Počet - percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela ado určitej miery individuálne. Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zničené IPL svetelným lúčom. Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie zákroku doba, keď chlpy začínajú zase rásť. Táto fáza rastu korienkov (spiacich v čase predchádzajúcej epilácie) nastáva 3 - 8 týždňov po predchádzajúcom zákroku.

Na epiláciu laserom je vhodná neopálená pokožka. Časti tela, ktoré môžu byť vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu je vhodné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom (50). Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom ani akoukoľvek inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Chĺpky môžu byť holené žiletkou alebo zastrihávané nožničkami.

Vpriemere je epiláciu potrebné zopakovať 3 - 5 krát, v3 - 8 týždňových intervaloch.

Pozákroková starostlivosť:
Vo väčšine prípadov je depilácia IPL sprevádzaná miernou reakciou pokožky po zákroku. Mierne podráždenie pokožky môže pretrvávať niekoľkých hodín alebo až niekoľko dní. Veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť aj chrastičky. Následne po zákroku je vhodné depilovanú pokožku ošetrovať masťou Calcium Panthotenicum. 24 hodín po zákroku nepoužívajte na epilovanú pokožku žiadnu kozmetiku ani parfém, vyhýbajte sa saunovaniu a športovaniu. Neodporúča sa opaľovanie a solárium minimálne po dobu 2-3 týždňov po zákroku. Dôležité je tiež používať krém s vysokým ochranným faktorom na depilované časti tela (50 faktor). Pred, ani po zákroku chĺpky nevytrhávajte! V prípade potreby chĺpky skrátke zastrihnutím alebo oholením.

Kontraindikácie - Kedy sa nesmie depilovať:

  • u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy
  • v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti
  • 6 týždňov po použití epilačných metód, pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom)
  • 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A
  • retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné)
  • v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom)
  • niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu
  • miesta ošetrené botoxom, tetovanie
  • poškodená alebo zapálená pokožka, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm, chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka
  • počas tehotenstva a dojčenia laserovú epiláciu nedoporučujeme


Zákazníčka musí dodržiavať všetky pravidlá určené na dosiahnutie optimálneho predpokladaného výsledku:

· Dodržiavať časové rozpätie, určené medzi jednotlivými sedeniami

· Nepoužívať žiadne iné spôsoby ošetrenia, než tie, ktoré sa vykonávajú priamo v salóne, resp. ktoré boli vopred prekonzultované a odsúhlasené

· Nevystavovať sa slnečnému, alebo solárnemu U.V.A. žiareniu, 5 dní pred a 5 dní po ošetrení Pulzným svetlom, (nebezpečenstvo popálenia !)

· Včas informovať ošetrujúceho o užívaní fotosenzibilných alebo hormonálnych liekov a eventuálne možnosti patologických zmien